Ялинкова кампанія 2019-2020

Незабаром Новий Рік і на Луганщині вже розпочалася заготівля та реалізація новорічних хвойних дерев. Цього року лісогосподарські підприємства області планують реалізувати близько тридцяти тисяч хвойних красунь. Лісівникам необхідно забезпечити всіх бажаючих новорічними ялинками і зберегти ліси неушкодженими.

Ялинки заготовлюються на спеціальних плантаціях або під час проведення рубок формування і оздоровлення лісів. Такі методи мінімізують шкоду для навколишнього середовища.

Громадяни можуть купувати ялинки прямо в державних лісгоспах, що  значно дешевше, ніж на ялинкових базарах. Окрім того, лісгоспи організують роздрібну торгівлю ялинками на ярмарках і ринках міст та районів області. Більш детальна інформацію щодо ціни та асортименту новорічної продукції, можна дізнатися безпосередньо в державних лісогосподарських підприємствах області:

– ДП «Біловодське ЛМГ»  050-7035832,  Єманов Д.М.

– ДП «Білокуракінське ЛМГ» 050-0393368, Сухоставський О.В.

– ДП «Кремінське ЛМГ» 095-5150555, Бойко О.О.

– ДП «Новоайдарське ЛМГ» 095-0073122, Бондаренко В.В.

– ДП «Сватівське ЛМГ » 099-4838307, Сорочук А.В.

– ДП «Сєвєродонецьке ЛМГ» 095-2480063, Назарько Е.Г.

– ДП «Станично-Луганське ДЛМГ» 050-4756573, Петрова Т.В.

– ДП  «Старобільське ЛМГ » 0505962688, Сич Г.І.

 

Також інформація розміщена на сайті Луганського обласного управління лісового та мисливського господарства (http://www.luglis.gov.ua/yalynkova-kampaniya/), в соціальних мережах та на офіційних сайтах державних підприємств, діяльність яких координується Луганським ОУЛМГ (http://www.luglis.gov.ua/derzhavni-pidpri-mstva/).

Новорічні ялинки будуть маркуватися самоклейними етикетками або пластмасовими бирками-стяжками. Ці спеціальні уніфіковані засоби пошкоджуються при спробі їх зняття, і тим самим унеможливлюється їх повторне використання.

Засоби містять індивідуальний номер та відповідний йому штрих код, який заноситься у Систему електронного обліку деревини. У Системі ЕОД вносяться дані щодо постачальника, його підпорядкованості і форми власності. Перевірка походження ялинки відбувається шляхом введення номеру із уніфікованого засобу, який прикріплений до ялинки, на сайті OPEN.UKRFOREST.COM. У випадку, якщо інформація на сайті відсутня це може свідчити, про сумнівне походження ялинки.

Для боротьби з любителями незаконного способу придбання ялинки нагадуємо: у лісових масивах розпочато патрулювання рейдовими бригадами Державної лісової охорони спільно з працівниками Нацполіції та Держекоінспекції, громадськими інспекторами з охорони довкілля, громадськістю та представниками ЗМІ для виявлення правопорушників.

Луганські лісівники сподіваються  на свідомість громадян при придбанні ялинок та рекомендують при виборі новорічних ялинок, звертати увагу на наявність маркування уніфікованими засобами. Про факти зловживання або виявленні порушення, можна повідомляти до територіальних органів Національної поліції та Луганського ОУЛМГ.