Увага!!! Не паліть суху траву!

Із настанням теплої погоди природні пожежі стають для навколишнього середовища справжнім лихом. Навесні торішня трава швидко висихає і легко загоряється від сірника або цигарки. Такі пожежі швидко поширюються, особливо у вітряні дні особливо. Вони завдають шкоду як господарствам, так і лісовим насадженням, адже дуже часто спалення сухої трави переростає у велико-масштабні пожежі, швидкість поширення вогню яких, надзвичайно висока, тому локалізувати такі пожежі на відкритих територіях дуже важко.

Особливо небезпечним є спалювання сухої трави на полях, через які проходять високовольтні лінії електро-передач, поблизу лісових масивів. Саме із спалювання стерні та соломи на полях починається більшість пожеж у природних екосистемах. Таким чином існує загроза лісових пожеж.

Слід зазначити, що вогнем знищується не лише сухостій, але й насіння і коріння живих рослин, пошкоджуються нижні частини дерев і кущів, знищуються гнізда птахів та їх молодняк, страждають дикі звірі (зайці, лисиці та інші).

ПАМ’ЯТАЙТЕ! При спалюванні трави або стерні на сільськогосподарських угіддях завжди існує загроза перекидання вогню на природні ділянки.