Семінар з питань захисту насаджень

На базі ДП «Сєвєродонецьке ЛМГ» 28 листопада 2019 року було проведено методичний семінар з питань захисту насаджень від карантинних видів шкідників у лісогосподарських підприємств області.

 На семінарі присутніми були: начальник відділу нагляду та прогнозу ДСЛП «Харківлісозахист», начальник та спеціалісти ГУ Держпродспоживслужби в Луганській області, начальник Луганського ОУЛМГ, спеціалісти із захисту лісу всіх лісогосподарських підприємств, що координуються Луганським ОУЛМГ.

Обговорені питання, які вже виникають у ході обстеження насаджень ясеня пенсільванського (Fraxinus pennsylvanica) небезпечним карантинним шкідником – ясеневою смарагдовою вузькотілою златкою ( Agrilus plannipennis) в насадженнях Луганської області. Шкідливість златки загрозливо велика. Традиційні хімічні методи боротьби не дають необхідного результату і не дозволяють зупинити подальше поширення ЯСВЗ. Єдиним способом знищення златки на даний момент залишається вирубка і знищення уражених дерев.

Учасниками семінару обговорено пропозиції, які б якомога швидше сприяли вирішенню питання виявлення та знищення небезпечного карантинного шкідника.