Рекреація

 

Питання відновлення працездатності, підтримки і зміцнення здоров’я людей були і залишаються одними з найважливіших для підприємств лісової галузі області. Рекреація являє собою систему заходів, пов’язаних з використанням людьми свого вільного часу для їх оздоровчої, культурно-ознайомчої і спортивної діяльності на спеціалізованих територіях, які розташовані поза їх постійним помешканням.

У сучасному світі рекреаційна індустрія – є однією з найбільш дохідних і таких, що динамічно розвиваються.

На Луганщині відновлювати здоров’я і працездатність можна шляхом відпочинку на природі або під час туристичної поїздки з відвідуванням парків, архітектурних пам’яток, музеїв, унікальних куточків природи Донбасу.

Природно-заповідний фонд області займає 7.7 % вкритої лісом площі. У межах державного лісового фонду Луганського обласного управління лісового та мисливського господарства на площі 218 га розташовані 3 об’єкт загальнодержавного значення та 109 об’єктів місцевого значення на площі 25.7 тис.га.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

В області налічується 5 мисливсько-риболовних баз. Розташовані вони у ДП “Кремінське ЛМГ»,  ДП “Новоайдарське ЛМГ”,  ДП “Сєвєродонецьке ЛМГ”,  ДП “Станично-Луганське ДЛМГ” та ДП “Луганське ЛМГ”. У весняно-літній період бази гостинно відкривають двері усім хто бажає відпочити, насолоджуючись ароматом цілющого лісового повітря та  спілкуванням з природою.

Загалом, на Луганщині створено близько 90 місць відпочинку. Для комфорту відпочиваючих споруджені альтанки, столики з лавочками, місця для вогнища, мангали з шампурами, бесідки та палатки. За бажанням можна пограти у спортивні ігри, або ж поніжитися на мальовничому березі озера чи річки, засмагаючи під теплим сонцем.

Одним з найбільш популярних рекреаційних об’єктів серед населення області – є «Музей природи», що знаходиться у Піщаному лісництві «Станично-Луганського ДЛМГ». Йдучи по його території, можна  прослідкувати за розвитком усього лісового господарства  Піщаного лісництва, а сосни, посаджені у 40-і, 50-і і 60-і роки придають мандрівці особливого колориту Станичанської історії.

Не менш цікавою для туристів та відпочиваючих стане еколого-пізнавальна тропа, яка створюється у ДП «Станично-Луганське ДЛМГ». Вона буде являти собою двохгодинну подорож лісовими просторами Піщаного лісництва. Тропа складається з 14 зупинок, на яких екскурсовод розповість багато цікавого про історію та легенди цієї місцевості та про рослинний і тваринний світ регіону.

Так, зокрема, доволі різноманітний видовий склад тваринного світу представлений у Малинівському лісництві. Пройшовши по його подвір’ю можна опинитися у справжньому зоопарку. Білки, муфлони, ласки, байбаки, павліни, лиси та багато інших «чотири» та «дволапих» не залишать байдужими жодну людину.

Здебільшого Луганщину знають як край неосяжних степів, високих териконів та металургійних заводів. На нашу територію припадає надзвичайно високе техногенне навантаження та інтенсивне використання природних ресурсів. Тому питання збереження та відтворення природних комплексів, куточків недоторканої живої природи мають неабияку цінність. Усі разом ми повинні оберігати природні надбання, що залишили нам наші пращури, щоб мати змогу поринути у світ природи та неповторної краси рідного краю.