Підростає достойна зміна лісоводів Луганщини

З метою популяризації професії лісовода, підготовки до Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв, 5 жовтня на базі ДП «Новоайдарське лісомисливське господарство» відбувся обласний конкурс учнівських лісництв. Захід проводився спільно Департаментом освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації, Луганським обласним управлінням лісового та мисливського господарства, Луганським обласним Товариством лісівників України, Луганським обласним центром еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді. Враховуючи епідеміологічну ситуацію, у конкурсі взяли участь 3 кращих учнівських лісництв. Переможцем стало учнівське лісництво «Лісовичок» Вільхівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Станично-Луганської ВЦА, яке і представляло Луганську область на Всеукраїнському зльоті учнівських лісництв, який  проходив з 19 по 21 жовтня 2021 року, в м. Києві на базі Національного еколого-натуралістичного центу учнівської молоді Міністерства освіти і науки України.

Вже на відкритті цього заходу, юні лісівники Луганщини задали позитивний тон, виступивши ініціаторами масової участі юних натуралістів України в акції «Зелена Україна», на підтримку екологічної акції «Масштабне залісення України» в рамках заходів, передбачених Указом Президента України від 07 червня 2021 року №228/2021 «Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів». Юні лісівники Станично-Луганської ВЦА передали представникам всіх областей України символічні сіянці «Світанкової сосни» для початку цієї масштабної акції. Всі юні лісівники та юні натуралісти, які були на всеукраїнських заходах з задоволенням отримували сіянці, вирощені юними лісівниками Луганщини, з яких вони почнуть масштабну роботу з лісорозведення у своїх областях.

Не випадковою стала і перемога Панова Ігоря на конкурсі науково-дослідницьких робіт з лісового господарства, який проводився в межах Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв. Його дослідницька робота «Відтворення лісової рослинності на згарищах – на прикладі Піщаного лісництва Станично-Луганського ДЛМГ» охоплювала період пожеж 2014-2016 років в наслідок бойових дій та масових лісових пожеж 2020 року. Вивчення процесів природного відтворення на значних площах дозволить запроваджувати ці результати в рамках акції «Масштабне  залісення України». Учнівське лісництво «Лісовичок» отримало подяку за активну участь у цьому заході.

Для того, щоб всі учнівські лісництва області, яких у нас в поки що недостатньо, могли представляти свою роботу на достойному рівні, потрібна спільна робота педагогічних колективів і представників лісомисливських господарств, як це робиться представниками Піщаного лісництва, яке є базовим для юних лісівників Вільхівської ЗОШ, а також всіма працівниками Станично-луганського ДЛМГ, за що їм велика подяка.

Вітаємо юних лісівників Луганщини з перемогою!

 

Ця перемога – це, в першу чергу, привід подивитись на цей напрям роботи більш широко. Масові пожежі 2020 року в області поставили перед лісівниками значні і складні завдання що відтворення втрачених лісових масивів з подальшим їх розширенням.

І тут не обійтись без участі громадськості, і, в першу чергу учнівської молоді, у справі відтворення лісів. Це і збір насіннєвого матеріалу, участь в прополці сіянців, допомога у масових посадках тощо.

Найбільш ефективна ця допомога, коли вона носить системний характер і є багаторічною. Саме учнівські лісництва, ланки юних лісоводів та гуртки «Юних лісівників» є такими осередками. Можливі і інші об’єднання учнівської молоді, які будуть працювати у цьому напрямі сезонно, або за конкретними проектами. І у цьому напрямі роботи треба приймати спільні рішення на рівні Департаменту освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації та Луганського обласного управління лісового та мисливського господарства. Прикладів такої продуктивної співпраці у попередні періоди є багато, тож настав час їх поновити та наповнити новим змістом.