Новорічна ялинкова кампанія 2021 року

У грудні 2021 року під час проходження новорічної ялинкової кампанії лісомисливськими господарствами Луганської області планується реалізувати 27,7 тисяч новорічних ялинок. Середня ціна на новорічну ялинку буде складати 114 гривень. В залежності від її висоти ялинка буде коштувати від 75 до 153 гривень. Придбати новорічну ялинку буде можливо у сорока чотирьох лісництвах та на території восьми центральних садиб лісомисливських господарств. Також всіма лісомисливськими господарствами Луганської області буде проводитися виїзна торгівля, яка буде відбуватися на базарах Луганської області та на спеціально відведених торгівельних майданчиках населених пунктів області.

Державні лісомисливські підприємства на території державного лісового фонду проводять заготівлю новорічних ялинок та при проведені рубок догляду за лісом в хвойних  насадженнях, придержуючись  принципу невиснажливого  їх використання.

В різдвяно-новорічний період посилена охорона хвойних насаджень, по кожному лісгоспу, крім діючих 29 рейдових бригад, до складу яких входять працівники державної лісової охорони, Національної поліції, Держекоінспекції додатково створені рейдові бригади по боротьбі з незаконною заготівлею, перевезенням та реалізацію ялинок.

Відповідно до чинного законодавства за кожне незаконно зрубане дерево хвойних порід з грудня по січень  порушнику потрібно буде відшкодувати збиток державі  від 548 до 960 гривень, а також сплатити адміністративний штраф  у розмірі від 510 до 1020 грн. Взагалі кожне незаконно зрубане дерево обійдеться порушнику не менше 1000 грн.

На кожній новорічній ялинці буде розміщена бирка, за номером якої кожен бажаючий зможе перевірити де ялинка була заготовлена та чи це зроблено легально. Перевірку походження ялинок можливо здійснити на сайті   open.ukrforest.com – розділ «перевірка новорічних дерев».

Більш детальну інформацію щодо реалізації новорічних ялинок можна отримати на офіційних сайтах лісомисливських господарств Луганської області.