Наслідки пожеж за березень 2020 року

Внаслідок встановлення теплої та повітряної погоди в березні поточного року в державному лісовому фонді пошкоджено лісів на площі 65,69 га, в тому числі верхової – 15,45 га, що складає 260 % від пожеж за минулий рік. Причиною 90% пожеж виникнення пожеж в березні цього року стало загоряння сухої трави на землях, які безпосередньо примикають до лісу. Так в ДП «Новоайдарське ЛМГ» сталася пожежа на площі 16 га, ДП «Біловодське ЛМГ» – 8,6 га та ДП «Старобільське ЛМГ» – 39,2 га, що виникла 28 березня поточного року у результаті підпалу сухої трави та очерету. Всього за поточний рік державні лісогосподарські підприємства приймали участь в гасінні пожеж за межами держлісфонду в 63  випадках на площі 128,9 га.

Особи, винні в порушенні ст. 77 Адміністративного кодексу України «Самовільне випалювання рослинності або її залишків» притягуються до адміністративної відповідальності, сума штрафу складає від 170 до 340 грн. За вчинення цього ж правопорушення, при якому нанесені значні збитки державі тягне за собою кримінальну відповідальність.

Тож, дотримуйтесь правил пожежної безпеки. Не кидайте недопалки та не підпалюйте навмисно суху траву та чагарник. Не розводьте багаття поблизу лісів, лісосмуг, полів, сміттєзвалищ. Якщо помітили дим, тління або слабкий вогонь – не залишайтесь байдужими. Бо значно легше загасити спалах сухої трави –  вилити відро води або присипати джерело займання землею. Не спалюйте торішню траву та очерет.