Держлісагентство на шляху до діджиталізації

Державне агентство лісових ресурсів України працює в напрямку діджиталізації та повністю підтримує пропозиції Європейської Бізнес Асоціації стосовно концепції держави у смартфоні.

Детальніше про це тут: https://bit.ly/2FRBi0E.

Зокрема, щодо запровадження загальнодержавного електронного реєстру лісорубних квитків та загальнодержавної системи електронного обліку деревини, обов’язкової для ведення всіма постійними лісокористувачами. Це сприятиме відкритості інформації, пов’язаної з лісовим господарством та зменшенню обігу незаконно заготовленої деревини.

Що вже зроблено Держлісагентством?

  1. Повністю введена система електронного обліку деревини у лісогосподарських підприємствах, які входять до сфери управління відомства. А це 73% лісів України.

Однак, ще залишається “чорна діра” у 27%, де не відбувається биркування деревини.

  1. На сайті Держлісагентства https://bit.ly/2S3RbbIоприлюднюються     не лише лісорубні квитки на заготівлю деревини, а й можна:

– дізнатися про відтворення лісів

– перевірити легальність лісопродукції

– переглянути перелік виданих сертифікатів про походження лісо- та пиломатеріалів

– слідкувати за перебігом міжнародної сертифікації лісів

«Це перший крок до  діджиталізації. Звичайно ще роботи багато. Держлісагентство працює у цьому напрямку разом з державним підприємством «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр». Для масштабної  діджиталізації  нам необхідна підтримка держави», – зазначив заступник Голови відомства Володимир Бондар.

 

Прес-служба Держлісагентства