Електронний облік деревини

Лісогосподарськими підприємствами України, запроваджується повний облік усієї заготовленої та реалізованої деревини у Системі електронного обліку деревини (ЕОД).

Введення електронного обліку – це своєчасне та достовірне відображення руху лісопродукції та доступність даних про її залишки, прозорість роботи матеріально відповідальних осіб, контроль за зберіганням і використанням,       а по-перше – це оперативність виявлення незаконного руху деревини. Впроваджена система ЕОД дозволяє у максимально короткі терміни встановити всю інформацію про деревину.

Документом, який засвідчує законність придбання деревини, є товарно- транспортна накладна (ТТН). Товарно-транспортна накладна видається лісогосподарськими підприємствами окремо на кожну транспортну одиницю і дає право легального перевезення лісопродукції всією територією України.

9 липня Президент України Володимир Зеленський підписав Указ «Про додаткові заходи щодо раціонального використання лісових ресурсів та удосконалення системи управління лісовою галуззю», що спрямований на боротьбу з незаконним обігом деревини. Так, згідно з Указом, пропонується встановити кримінальну та адміністративну відповідальність щодо обігу деревини без внесення відомостей до Єдиної державної системи електронного обліку деревини. Також  Указом передбачено, що на державних підприємствах, що входять до сфери управління Міністерства оборони України (зараз їх 15) до 1 листопада 2019 року також має бути запроваджено централізований електронний облік деревини.