Лісогосподарськими підприємствами Луганської області запроваджений повний електронний облік усієї заготовленої та реалізованої деревини у системі електронного обліку деревини (ЕОД). Впроваджена система ЕОД дозволяє у максимально короткі терміни встановити всю інформацію про деревину.

Однією із операцій, що виконується у даній системі є приймання лісопродукції, яке може здійснюватися як на лісосіці, так і на складах та від  розкряжування. Так наприклад приймання лісопродукції від лісозаготівлі, так зване її біркування проводиться в місцях її заготівлі.  Майстер приймає заготовлену бригадами продукцію через кишеньковий персональний комп’ютер (КПК), в якому авторизується під своїми обліковими даними (логін та пароль), на ділянці, в якій буде проводитись приймання, звіряє номер лісорубного квитка, що в базі, фіксує бригаду, вводить дані поколодного обліку, якщо це сортимент: діаметр, довжину, породу, клас якості, якщо це штабель – то його геометричні розміри та коефіцієнт повнодревесності, зберігає введені дані за биркою та набиває бирку. Поколодному маркуванню не підлягає деревина дров’яна промислового та не промислового використання, а також лісоматеріали, об’єм яких визначається груповими методами (товщиною 3-14 см). Круглі лісоматеріали товщиною від 15 см за серединним діаметром маркують поколодно в пунктах їх виготовлення. Після приймання друкує специфікацію поколодного обліку в якій разом з датою та місцем робіт також вказується вид рубки, квартал, виділ, площа, а також сортимент, породу, довжину, клас якості, об’єм. Класифікація за якістю лісоматеріалів має 4 класи якості: А, В, С та D. Лісоматеріал класу А має вищу якість, а класу D – нищу. В кінці робочого часу формує та друкує щоденник приймання лісопродукції за день і відправляє дані на сервер електронного обліку шляхом обміну даних в КПК.

Введення електронного обліку – це своєчасне та достовірне відображення руху лісопродукції, прозорість роботи матеріально відповідальних осіб, контроль за зберіганням і використанням. Приймання лісопродукції здійснюється по державним стандартам які гармонізовані з європейськими нормами.

Дана інформація доступна кожному громадянину по номеру бірки за посиланням на сайті ukrforest.com